On, "Jestem bardzo szczęśliwy w swoim małżeństwie, naprawdę". I rzeczywiście, z boku widać dwoje ludzi, którzy naprawdę się kochają, dwoje ludzi, dla których czułość i wzajemne oddanie nie są tylko pustymi słowami, dwoje ludzi, którzy są sobie wierni. Tymczasem...

 

Smak zdrady

On spotyka się z inną kobietą kilka razy w miesiącu i tak o tym mówi: "Każde spotkanie to szalona radość, ale równocześnie straszliwe wewnętrzne rozdarcie - niepokój, strach i wyrzuty sumienia. Lawirowanie między niebem, a piekłem". Coś, co ma w sobie magiczną moc przyciągania. Coś, o czym się dobrze wie, że jest surowo zabronione, że "tego się nie robi", ponieważ to jest po prostu podłe.

A mimo to, nie można się temu oprzeć.Niebezpieczny urok zakazanego owocu. Kto raz spróbował, ten wie, jak smakuje ten rajski owoc...

Kto zdradza częściej?

Zła wiadomość - dla kobiet - w przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni zdradzają zdecydowanie częściej. Wyniki badań przeprowadzonych w Niemczech pokazują, że około 75 procent niemieckich mężów zdradza swoje żony, podczas gdy swoim mężom nie dochowuje wierności "tylko" 50 procent kobiet. 33 procent mężczyzn oszukuje swoje żony już w pierwszych latach małżeństwa... . Z kolei magazyn kobiecy "Cosmopolitan", opierając się na własnej ankiecie podaje, co następuje:

  • 40 procent pozamałżeńskich związków trwa od 2 do 5 lat,
  • 22 procent "trzyma się" około 1 roku,
  • 35 procent trwa do 6 miesięcy,

To samo czasopismo wyjaśnia, że:

  • 83 procent niemieckich mężczyzn nie miałoby nic przeciwko przeżyciu pozamałżeńskiej przygody miłosnej,
  • podobne stanowisko prezentuje 72 procent kobiet.

Kultura wobec zdrady

Wielu terapeutów specjalizujących się w terapiach małżeńskich, twierdzi, że niemała liczba kobiet zdradza swoich partnerów w fantazjach erotycznych, choć wcale nie uznaje za konieczne, aby te fantazje realizować. Są oni zdania, że w naszym nowoczesnym społeczeństwie kobiety, które zdradzają swoich mężów, są znacznie surowiej oceniane aniżeli zdradzający swoje żony panowie. Wszystko wskazuje na to, że opinia publiczna skłania się ku skostniałemu, na wskroś antykobiecemu konserwatyzmowi i w dalszym ciągu hołduje podwójnej moralności.

Co po zdradzie?

Lepsza - dla kobiet - wiadomość jest taka, że jedynie bardzo niewielki procent zdradzających mężczyzn myśli faktycznie o tym, aby w przyszłości opuścić swoją żonę dla kochanki.

Według statystyk, tylko jedna z dziesięciu kochanek awansuje na żonę, zajmując miejsce swojej poprzedniczki. A siedmiu na dziesięciu mężczyzn po stosunkowo krótkim czasie wraca z pokorą do swoich "starych połowic". Poza tym: 65 procent zdradzanych żon jest gotowych przyjąć z powrotem swego wiarołomnego małżonka na łono rodziny i przywrócić go do łask.

Zdrada jednorazowa

Nie wszyscy żonaci mężczyźni są "recydywistami", specjalizującymi się w długoterminowych romansach. Okazuje się, że gdy chodzi o jednorazowy skok w bok, czyli przygodę na jedną noc, panowie wykazują również dużą aktywność. Jeśli chodzi o kobiety, to gotowość uczestnictwa w tego rodzaju ?eskapadzie? wyraża około 40 procent. 62 procent ankietowanych mężczyzn przyznaje, że ma już ?na swoim koncie? takie doświadczenie, również i w tej konkurencji bijąc na głowę mniej "chętne" panie, z których tylko co trzecia wyznaje, że "się zapomniała". Niektórzy mężczyźni gustują w "profesjonalistkach" i zapewne z tego względu szukają pozamałżeńskiego zaspokojenia swoich chuci w stosownym przybytku.

 

Przemysław Mocarski

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u