Video-dialogi


Od kilku lat z Przemkiem Mocarskim (któremu dziękuję za umożliwienie publikacji filmowej) upowszechniamy ideę dialogu, który wydaje się coraz bardziej deficytowym towarem. Mimo, że tak wiele się o nim mówi, ale nie od dzisiaj wiadomo, że łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. W zasadzie większość z nas się zgodzi co do sensowności prowadzenia dialogu, jednak aby był on skuteczny i pomocny wymaga też znajomości zasad komunikacji międzyludzkiej. Wiedzę, którą na ten temat posiadamy, i którą wciąż poszerzamy, chcemy nie tylko opisywać, ale też pokazać, choćby w formie video-dialogów.

mediacje łomżaNa czym polegają mediacje Przemysław Mocarski wyjaśnia w wywiadzie telewizyjnym.

Czytaj więcej...

o sobie1- Wbrew pozorom, częste używanie słowa "ja" nie świadczy o zapatrzeniu w siebie, ale znacznie ułatwia komunikację!- przekonują w swoim najnowszym video- poradniku Tomasz Czyżewski i Przemek Mocarski, łomżyńscy mediatorzy rodzinni prowadzący pracownię Strefa Dialogu. Obejrzyj kolejny odcinek porad łomżyńskich specjalistów!

Czytaj więcej...

maska 1Czy opłaca się być uprzejmym i dyplomatycznym w rozmowie z drugim człowiekiem? Okazuje się, że... zobacz lepiej film na ten temat.

 

Czytaj więcej...

konkretnie 1"Zawsze się spóź-niasz!", "Wszyscy ludzie mówią, że...", "Nigdy nie jesteś poważny!"- takich zwrotów używamy najczęściej w kłót-niach. Uogólnienia mocno przeszka-dzają jednak w porozumieniu z drugim człowiekiem, a przy tym irytują. Zobacz na filmie, co o generalizacjach w komunikacji mówią specjaliści- Tomasz Czyżewski i Przemek Mocarski.

Czytaj więcej...

sucha 1

Kłótnie przydarzają się tylko nam? Nie! Poróżnienie zdarza się nawet specjalistom, którzy na co dzień zajmują się doradzaniem ludziom, jak dążyć do porozumienia. Tomasz Czyżewski i Przemysław Mocarski- łomżyńscy mediatorzy- pokazują, jak kłócić się tak, by osiągnąć cel. Kłótnia doradców, którą możemy obejrzeć na drugim z cyklu przygotowanych przez specjalistów filmów, jest oczywiście wyreżyserowana.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Jak rozmawiać? Dlaczego

Loading

Znajdź nas na facebook'u