somatyzacjaNiektóre osoby naprawdę cierpią i to często na niejedną dolegliwość. Wówczas rozpoczyna się pielgrzymka po lekarzach. A wiadomo, że zwłaszcza w Polsce taka pielgrzymka staje się bardzo dotkliwa pokutą. Dostać się do specjalisty to ogromna sztuka. Taka udręka może więc trwać kilka dobrych lat, zanim cierpiący człowiek usłyszy o somatyzacjach.

Czytaj więcej...

pills 1

Przyjmując do wiadomości diagnozę o przewlekłej chorobie, zwykle się nie zastanawiamy nad jej przyczyną. Ewentualnie poszukamy podobnych przypadków wśród bliższej i dalszej rodziny. Tymczasem za wiele naszych chorób odpowiadamy my sami. Nawet się nie domyślamy jak bardzo naszym organizmem rządzi psychika.

Czytaj więcej...

natrctwa Natręctwo- to słowo niezwykle trafnie oddaje trudności, z jakimi borykają się osoby z nerwicą natręctw lub, nazywaną też zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym, a niekiedy nerwicą anankastyczną. W istocie, czynności, które w swoim przekonaniu muszą wykonywać chorzy mają taki właśnie - natrętny charakter.

Czytaj więcej...

serce 2

Problemy somatyzacyjne, a do takich zalicza się nerwicę serca, nie należą do łatwych w zdiagnozowaniu. Przecież to są rzeczywiste dolegliwości fizyczne. Trudno uwierzyć by w takiej sytuacji potrzebna była pomoc psycholog. w postaci psychoterapii.

Czytaj więcej...

Loading

Znajdź nas na facebook'u