depresja 3Dzięki akcjom i kampaniom społecznym depresja należy do chorób powszechnie znanych. Nie brakuje też w społeczeństwie empatii dla osób z tą przypadłością, choć jeśli chodzi o bliskich, sprawa nie jest tak oczywista. Inaczej rzecz widzi osoba postronna, nawet psycholog, inaczej członek rodziny. Depresja nie przemija łatwo i szybko jak katar. To może trwać miesiącami, a niekiedy latami. Jeśli rozumiemy i współczujemy chorym, bo widzimy, że nie jest im łatwo, musimy też zdawać sobie sprawę, że dla bliskich ta choroba nie jest lżejsza.

Czytaj więcej...

depresja 1

Co roku prawie milion ludzi na świecie umiera z powodu depresji najtragiczniejszą, bo samobójczą śmiercią. Jest to choroba bardzo niebezpieczna, która pozbawia radości i sensu życia...

 

Czytaj więcej...

depresjaZjawisko depresji wśród dorastającej młodzieży od kilkunastu lat narasta w postępie geometrycznym. Z badań przeprowadzonych w latach 1981-1985 przez prof. Jacka Bombę, psychiatrę i specjalistę w dziedzinie depresji u młodzieży, wynika, że na depresję cierpiało wówczas prawie 20% siedemnastolatków.

Czytaj więcej...

Loading

Znajdź nas na facebook'u