psycholog Czyżew

Psycholog w Czyżewie to nie musi być jedyne wyjście

Wymagające pomocy psychologicznej mieszkające w Czyżewie i innych miejscowościach osoby szukają profesjonalisty w odległym nieraz mieście. Nie chcą by otoczenie, w którym przyszło im żyć, podejrzewało, że mają jakieś problemy. I to jest oczywiste. W Pracowni Dialogu w Łomży nie muszą się niczego obawiać, ponieważ mogą liczyć na absolutną dyskrecję.

Standardowe spotkania u psychologa mogą nie wystarczyć

Pomocy psychologicznej niekoniecznie udziela psycholog. Niekiedy trudno go czymś zastąpić, a jednak nie w sytuacji uzdrawiania zaburzeń psychicznych czy rodzinnych. W takich okolicznościach pomocny może być inny rodzaj pomocy. Trzeba bowiem wiedzieć, że zawód psychologa odnosi się do bardzo szerokiej problematyki. Kłopotami psychicznymi zajmuje się ledwie niewielka część psychologów klinicznych. Kolejni interesują się najlepszymi dla przedsiębiorstwa pracownikami, uczą, w jaki sposób przekonać potencjalnych klientów, przebadają przyszłych myśliwych lub kierowców, mogą być biegłymi w sądzie lub dopingują sportowców, inni wspierają pokrzywdzonych w katastrofie itd. Wiedzę psychologiczną można zastosować w różnych sferach życia. Wyżej wzmiankowany psycholog kliniczny został przeszkolony w porządnym diagnozowaniu ludzi doświadczających problemów psychicznych, np. odpowiednio dobranymi testami. Specjalista, którego na pewno w mieście Czyżew również można znaleźć, udzieli też pomocnych rad, mimo to kłopoty nadal pozostaną.

Wiele osób miało doświadczenie głębokiego rozczarowania pomocą psychologiczną. Najczęściej to wygląda tak, że jeśli pojawia się życiowa trudność, człowiek poszukuje przez jakiś czas rozwiązań sam. Jeśli nic nie skutkuje, nie pozostaje mu nic innego, jak przyznać się do bezradności. Ten proces trwa dość długo, nie jest to przecież przyjemne. Na koniec bierze możliwość wizyty u psychologa, co nie znaczy, że zaraz tam pędzi, będzie zwlekał z tym rozwiązaniem ile tylko się da. Efekt jest taki, że np. mieszkaniec Czyżewa   psychologa może odwiedzić z nierealistycznymi marzeniami, oczekując, że otrzyma się coś w rodzaju schematu obsługi swojej osoby. To nie możesię sprawdzić.

Mieszkaniec Czyżewa może skorzystać z psychoterapii

W kłopotach psychicznych lub pomiędzy ludźmi rzeczywiście ulży dopiero psychoterapia. W większości osoby- mieszkańcy miasta Czyżew i pobliskich miejscowości podobnie - mają trudności nie dlatego, że nie mają odpowiednich informacji. Wewnętrzne problemy wynikają z określonego położenia życiowego. Żeby przerwać swoje problemy, należy dotrzeć do najważniejszych przeżyć. Przyglądając się sobie, jest możliwe lepsze życie, a kłopotliwe objawy, po prostu znikną. Znajdująca się w kryzysie lub przeżywająca problemy życiowe osoba, bardziej potrzebuje odkryć siebie, niż jakąś wiedzę naukową.

Nauka psychologiczna nie wyzwoli z życiowego impasu tak, jak psychoterapia.

Tomasz Czyżewski

Tagi: psychoterapia Łomża, pomoc psychologiczna Łomża

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u