psycholog wysokie mazowieckie

Psycholog w Wysokiem Mazowieckiem nie musi być jedynym źródłem wsparcia

Wymagający pomocy mieszkańcy takich miejscowości jak Wysokie Mazowieckie lub okolic nierzadko szukają wsparcia w innym mieście. Nie pragną by środowisko, gdzie przyszło im żyć, podejrzewało, że mogą mieć jakieś trudności życiowe lub psychiczne. Mają przecież prawo się chronić, choć wszystkich profesjonalistów zajmujących się pomocą psychologiczną obowiązuje tajemnica zawodowa. W Łomży Pracownia Dialogu zapewnia o całkowitej dyskrecji i poufności.

Odwiedziny u psychologa niekoniecznie dadzą oczekiwane rezulraty.

Psycholog zajmuje się przeróżnymi zagadnieniami społecznymi, obecnymi także w mieście Wysokie Mazowieckie. Kłopoty psychiczne są ciekawe tylko dla niedużej części psychologów klinicznych. Pozostali poszukują najlepszych dla firmy pracowników, szkolą jak pozyskać potencjalnych klientów, przebadają operatorów dźwigów, są biegłymi na wokandzie sądowej lub uczą sportowców motywacji, pozostali opiekują się dziećmi w szkole, itd. Nauka psychologiczna może służyć w przeróżnych obszarach rzeczywistości. Natomiast wzmiankowany psycholog kliniczny był szkolony w stosownym diagnozowaniu osób z problemami psychicznymi, np. odpowiednimi testami. Psycholog udzieli paru wskazówek, które czasami pomagają, aczkolwiek nie oznacza to rozwiązania kłopotów. 

Gdy pojawia się poważny problem, człowiek szuka przez długi czas wyjścia według swojego rozeznania. Jeśli nic nie skutkuje, zaczyna powoli przyznawać się do bezradności. Ten czas trwa dłuższy okres, jako że nie jest to świadomość przyjemna. Nie ma wyjścia i bierze możliwość odwiedzin u psychologa, co nie oznacza, że prędko tam się uda. W końcu mieszkaniec miasta Wysokie Mazowieckie znajdzie się przed drzwiami specjalisty z nieuzasadnioną nadzieją, że otrzyma coś w rodzaju schematu przemiany swojej psychiki. To nie mogło się powieść.

Mieszkańcy Mazowiecka mają możliwość skorzystania z psychoterapii

W zaburzeniach psychicznych i kryzysach życiowych naprawdę ulży dopiero psychoterapia. W zasadzie ludzie- mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego też - mają kłopoty nie dlatego, że nie dość posiedli wiedzy. Wewnętrzne problemy wynikają z konkretnego położenia egzystencjalnego. Aby pokonać swoje kłopoty, trzeba do odkryć głebokie doświadczenia, zagłębić się w swoim wnętrzu. Odkrywając swoją najgłębszą istotę, człowiek będzie mógł wybierać to, co dla niego korzystne, a dolegliwości, które tak męczyły, znikną. Załamana i przeżywająca problemy psychiczne osoba, potrzebuje zwłaszcza poznać siebie, a psycholog. nauka o człowieku bynajmniej nie jest już konieczna.

Nie porady psychologa będą trwałym rozwiązaniem lecz psychoterapia.

Tomasz Czyżewski

Tagi: psychoterapia Łomża, pomoc psychologiczna Łomża

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u