psycholog11

Psycholog-Grajewo to nie jedyny pomocny adres

Zwracający się o pomoc psychologiczną mieszkańcy reprezentujący Grajewo i okolice, często zdarza się, że rozglądają się za specjalistą daleko od miejsca zamieszkania. Nie życzą sobie, by ktoś przypadkiem zauważył ich problem, przecież bardzo osobisty. W Pracowni Dialogu w nie tak bardzo odległej Łomży mogą już bez takich obaw opowiedzieć swoją skomplikowaną historię.

Spotkania z psychologiem mogą okazać się niewystarczające.

...Nawet, jeśli w takim mieście jak Grajewo psycholog jest wspaniały. W pewnych warunkach jest niezbędny, a jednak nie w sytuacji uzdrawiania kłopotów psychicznych czy problemach rodzinnych. W takich okolicznościach może pomóc inny specjalista, to jest psychoterapeuta. Trzeba zwrócić uwagę, że zawód psychologa odnosi się do wielu problemów społecznych, odnoszących się również w mieście Grajewo. Dolegliwości psychiczne interesują niewielu psychologów, zwanych klinicznymi. Inni zajmują się rekrutacją najlepszych dla firmy pracowników, uczą, jak pozyskiwać wartościową klientelę, zbadają operatorów koparek, są biegłymi sądowymi lub zajmują się motywacją sportowców, inni otaczają opieką nasze dzieci w szkole, itd. Mądrość psychologiczną można stosować w najróżniejszych obszarach rzeczywistości. Przy czym wspomniany psycholog kliniczny jest szkolony we właściwym diagnozowaniu osób z kłopotami psychicznymi, np. poprzez testy. Specjalista wypowie na pewno parę rad, które niewykluczone, że będą pomocne, a jednak kłopoty prawdopodobnie pozostaną.

Gdy pojawia się życiowy kłopot, człowiek szuka przez dłuższy okres wyjścia sam. Kiedy już nic nie pomaga, zaczyna godzić się z bezradnością. Ten proces trwa dłuższy czas, bo nie jest to doświadczenie miłe. Ostatecznie bierze pod uwagę przybycie do psychologa, co nie oznacza, że szybko tam dojdzie. A kiedy znajdzie się na progu gabinetu zapewne z nieuzasadnionym przypuszczeniem, że otrzyma jakby przepis na swoją psychikę. To mimo wszystko nie mogło zadziałać.

Mieszkający w Grajewie lub okolicach mogą poszukać psychoterapii

Trudności psychiczne i życiowe realnie uzdrowi psychoterapia. Wielu- z miasta Grajewo oraz okolic również - spotykają problemy nie z tego powodu, że brak im wystarczającej wiedzy. Problemy natury psychicznej wynikają z konkretnej sytuacji egzystencjalnej. Aby móc pokonać swoje problemy, należy tamte doświadczenia przepracować. Nie w tym rzecz, by posiąść wiedzę, lecz raczej odkryć samego człowieka. Osoba, poznając swoje wnętrze, będzie potrafiła oceniać siebie lepiej, a kłopoty, które tak ją umęczyły, znikną. Borykający się z kryzysem psychiczny lub rodzinnym człowiek, bardziej wymaga poznania samego siebie, niż psychologicznej wiedzy.

To nie wiedza psychologiczna jest najlepszym rozwiązaniem w życiowym kryzysie, lecz psychoterapia.

Tomasz Czyżewski

Tagi: psychoterapia Łomża, pomoc psychologiczna Łomża

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u