różnice między kobietą a mężczyzną

Czasami zastanawiamy się nad różnicą między kobietą, a mężczyzną, zwłaszcza kiedy para przeżywa kryzys. Dziś doradzimy mężczyznom, jak mają sobie radzić ze swoimi kobietami. Bo rzeczywiście... ona jest jakaś inna.

W społeczeństwie funkcjonują rozmaite modele, schematy, wyobrażenia na temat kobiecości i męskości. W tak zwanej mądrości ludowej znajdziemy m.in. takie obserwacje "Chłop do cepów, baba do kądzieli", "Dziad swoje, baba swoje", "Baba z wozu koniom lżej", "Chłop mowny a kot łowny z głodu nie zemrą", "Z kobietami wielka bieda, lecz bez kobiet żyć się nie da", "Gdzie diabeł nie może tam babę pośle". Już z tego krótkiego przeglądu wynika, że obie płci mają swoje wady i zalety, i że się różnią. Nie ulega też wątpliwości, że zachowanie, myślenie kobiet i mężczyzn różnią się. Te różnice wynikają z wychowania do bycia kobietą lub mężczyzną, a także faktu bycia mężczyzną albo kobietą. Zatem jaka ONA jest, skoro jest inna? Czego potrzebuje? Jak z nią postępować?

Jakie są różnice między kobietą, a mężczyzną, o których mężczyzna powinien wiedzieć.

 1. Ona postrzega swoją wartość przez pryzmat wartości estetycznych - "śliczna dziewczynka", "piękna kobieta",
 2. Ona częściej niż mężczyzna przeżywa swoją wartość w kategoriach moralnych - kobiecie wiele rzeczy "nie przystoi"
 3. Ona najchętniej pracuje wtedy, gdy jej wysiłek adresowany jest do konkretnego odbiorcy i dlatego bardziej uczulona jest na reakcję odbiorcy niż na wartości swej pracy.
 4. Ona na pierwszym miejscu w swym myśleniu i przeżywaniu stawia sprawy sobie najbliższe - "Sercem mężczyzny są sprawy świata, światem kobiety są sprawy jej serca".
 5. Ona potrzebuje delikatności - musisz mieć świadomość, że wobec kobiet w ogóle, a wobec żony w szczególności, trzeba zachowywać się inaczej, niż wobec kolegów.
 6. Ona ma potrzebę uznania - musisz ją doceniać za jej pracę na rzecz rodziny i domu.
 7. Ona domyśla się od razu i wie, czego potrzeba.
 8. Jej myślenie opiera się w dużej mierze na wyczuciu i intuicji, nie na logice (mówi się o tzw. "logice kobiecej"). Dzięki temu potrafi zatroszczyć się o wiele spraw, na które ty wcale nie zwrócisz uwagi.
 9. Ona ma bardziej podzielną uwagę, co ułatwia wywiązywanie się z zadań domowych, potrafi wykonywać kilka rzeczy na raz, trudniej jej skupić się na czymś jednym.
 10. Ona na ogół reaguje bardziej emocjonalnie niż ty.
 11. Ona musi wiedzieć, że jest kochana, inaczej traci poczucie bezpieczeństwa uczuciowego. Mężczyzna zwykle uważa, że skoro raz o tym powiedział i nie odwołał, to powtarzanie niczego nowego nie wnosi.
 12. Ona ceni sobie następujące równanie miłość = czułość.
 13. Ona BEZWZGLĘDNIE potrzebuje, by jej pozwolić mówić i słuchać z uwagą. To twój obowiązek. Poza tym pragnie od CIEBIE otrzymać: troskę, zrozumienie, szacunek, poświęcenie, uznanie, poczucie bezpieczeństwa.

Jeśli różnice między kobietą, a mężczyzna cię przerażają to można prościej, otóż: "Jeśli chcesz być traktowany jak król, traktuj swoją żonę jak królową".

A już za tydzień przedstawimy odwrotną stronę medalu, którą tym razem chętnie obejrzą kobiety, czyli jakie sa różnice między meżczyzną, a kobietą.

 

Przemysław Mocarski

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u