maska 1Czy opłaca się być uprzejmym i dyplomatycznym w rozmowie z drugim człowiekiem? Okazuje się, że... nie do końca! - Najważniejsza jest szczerość i otwartość- udowadniają w kolejnym już filmie łomżyńscy mediatorzy rodzinni: Tomasz Czyżewski i Przemek Mocarski. Zobacz, co przynosi rozmowa z Człowiekiem w Masce!

 

"Człowiek w Masce", występujący w pierwszej części video- poradnika łomżyńskich specjalistów to symbol komunikatów maskowanych, czyli takich przekazów, w których prawda ukryta jest głęboko pod wieloma "obiektywnymi czynnikami", uniemożliwiającymi działanie.

- Podczas takiej rozmowy jest przyjemnie, miło... zwodzę wszystkich tak długo, jak się da- opisuje Tomasz Czyżewski. - Ale prawdą jest, że ta rozmowa donikąd nie prowadzi (...). Tracimy zaufanie do siebie nawzajem, bo druga osoba podejrzewa, że nasze intencje są inne,  jednak nie chcemy się do nich przyznać- przestrzega.

Zdaniem Przemka Mocarskiego, używanie komunikatów maskowanych to unikanie wzięcia odpowiedzialności za własne słowa, chowanie się.

Jak w takim razie rozpoznać, kiedy używamy komunikatów maskowanych i jak się przed nimi bronić? Zobacz nowy film łomżyńskich doradców rodzinnych!

15.09.2011 Paulina Waszelewska mylomza.pl

 

 

{youtube}O3gt8UQsbSE{/youtube}

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u