Kilka prostych metod na to jak zwiększyć motywację i ją utrzymać.

  1. Skoncentruj się na celu. Jeśli chcesz się nauczyć      języka hiszpańskiego, chcesz więcej zarabiać, zrzucić  kilka zbędnych kilogramów, to zrób to! Większość celi, które sobie  wyznaczamy wymagają ciężkiej i długotrwałej pracy,  lecz w trakcie dążenia do celu wyobrażaj siebie jak już  ten cel realizujesz, jak wspaniale się wtedy czujesz gdy go już osiągasz.  Gdy osiągniesz cel inne osoby, twoi znajomi, rodzina również będą pod wrażeniem tego czego dokonałeś. Sam się przekonasz jak będziesz z siebie dumny gdy już osiągniesz swój cel, a później kolejny i kolejny.

 

 

 

  2. Przypominaj sobie często o swoim celu. Powieś sobie w miejscu, w którym często przebywasz jakieś zdjęcie, fotografie tego co chcesz osiągnąć.  Będziesz osiągał swoje cele, bez znaczenia na to co się wydarzy. Pamiętaj, że nikt nie może cię zatrzymać. Każde wyzwanie jest do przeskoczenia. Jeżeli czegoś nie wiesz, pytaj i szukaj na te pytania odpowiedzi. Im częściej będziesz zadawał pytania tym więcej odpowiedzi na nie uzyskasz i tym bardziej zbliżysz się do swoich celów.

 

 

 

 

 

 3. Stale pracuj nad sobą i swoimi nawykami, to one są odpowiedzialne za twoje wyniki. Pozbądź się złych nawyk, wyrzuć je, tak wiele z nich zabiera ci mnóstwo czasu. Kiedy chcesz wprowadzić nawyk zdrowego jedzenia, systematycznego biegania, nawyk oszczędzania to przestań się hamować nawykami, które starają ściągnąć cie w dół. Pracuj nad sobą. Czasem można zrobić sobie przerwę ale pamiętaj by koncentrować się na celu i do niego podążać. ( patrz punkt 1 )

 

 

 

 

  4. Dość zwlekania i odkładania ?na później?. Jeśli masz coś ważnego do zrobienia, musisz skończyć jakiś projekt, napisać pracę to zrób to od razu. Odkładanie ?na później: jest jednym z najgroźniejszych nawyków dzisiejszego świata. To nic złego zrobić sobie przerwę ale pracuj na tym by zawsze jako pierwsze wziąć się za skończenie tego co ma być zrobione, a dopiero wtedy możesz się nagrodzić i odpocząć.  Bezsensu wszystko robić na ostatnią chwile.

 

 

 

 5. Nikt z nas nie potrzebuje się negatywnie nakręcać. Jeśli coś nie idzie po twojej myśli. Nie osiągasz zamierzonych planów. Sprawy idą nie tak jak się tego spodziewałeś. To sprawdź, zbadaj co idzie nie tak. Zadawaj sobie często pytanie :?jak mogę to poprawić?? , ?jaki jest kolejny krok do tego abym przybliżył się do mojego celu??. Pamiętaj nawet jak coś ci nie wyjdzie za pierwszym, drugim, trzecim czy dziesiątym razem to nigdy nie rezygnuj. Pamiętaj każdy cel, który sobie wyznaczysz wymaga czasu i zaangażowania. Jeśli coś ci nie wychodzi, nie podłamuj się, idź do przodu! Z każdej sytuacji wyciągaj wnioski, ucz się na nich i rób swoje.

 

 

 

  6.  Opracuj dokładny plan działania. Jeśli chcesz wypracować dodatkowy zarobek rzędu kilku tysięcy złotych to rozpisz sobie jak chcesz to osiągnąć. Zastanów i zapisz jakie kroki musisz wykonać aby zrealizować ten cel. Planowanie jest bardzo ważne. Tylko kilka % ludzi na świecie planuje i wyznacza cele, i to właśnie ta nieliczna grupa ludzi osiąga najwięcej. Zawsze swoje plany przelewaj na kartkę, samo wymyślenie ich nie wystarczy.

 

 

 

 

     7.  Bez względu na to ile do tej pory osiągnąłeś, na dalszej drodze zawsze będą się pojawiały przeszkody utrudniające dalszy rozwój wydarzeń. Idzie więc nie o to, czy będziesz miał problemy, ale o to, jak poradzisz sobie z nimi. Kiedy się pojawią zadaj sobie odpowiednie pytanie. Np. ? Co dobrego niesie ten problem?? , ?Co należy poprawić??, ? Co jestem w stanie zrobić aby wszystko zaczęło iść po mojej myśli??.  Kolejną rzeczą jest to abyś słowo problem zamienił słowem wyzwanie. Pokonywania wyzwań jest znacznie przyjemniejsze niż udręka z problemami. I pamiętaj jeżeli coś ci nie wyjdzie, zawsze w zamian otrzymujesz doświadczenie, a właśnie te cenne doświadczenie jest tym co otrzymujesz wtedy kiedy nie osiągasz tego czego chcesz. Dlatego wyciągaj wnioski ze swoich lekcji i idź do przodu z każdym kolejnym dniem będąc coraz bliżej swoich celów.

  

o Autorze

Nazywam się Adam Przemyk. Od już kilku lat interesuję się szeroko rozumianym rozwojem osobisty. Z każdym kolejny dniem staram się być coraz to lepszą wersją samego siebie, poprzez czytanie książek, uczestniczeniu na szkoleniach. Zresztą sam już od dłuższego czasu zajmuje się prowadzeniem szkoleń. Więcej informacji o mnie oraz o tym czym jeszcze się zajmuje znajdziesz na moim blogu : http://AdamPrzemyk.pl 


Artykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u