skopas fryz z grobowca mauzolosa walka grekw z amazonkami 2 353 pne1

Kiedy wpadliśmy na pomysł prowadzenia grupy wsparcia, prawdę mówiąc mieliśmy nieco inną ideę, niż to, co później z tego wyszło. Chcieliśmy najpierw pomagać ludziom prowadzić dialog, zwłaszcza tym, którzy mają trudności z porozumieniem się w swoich rodzinach. ...Ale było już za późno, osoby które się zgłosiły były albo w trakcie rozwodu, albo miały już za sobą ten bolesny proces. Nie potrzebowały więc nauki dialogu, na pewno jednak wsparcia i pomocy. Dlatego proponujemy grupę, która będzie pomocą w takiej właśnie sytuacji.

Nasze spotkania, które nazwaliśmy Strefą Rozwodu, otrzymały formułę pomocy i wsparcia dla osób przeżywających rozstanie lub będących już po rozwodzie. Życie samotne, które pozornie może się wydawać mało wartościowe, bynajmniej takie nie jest. Akceptacja samotnej egzystencji nie jest łatwa i niemało trudu przynosi także nauka nowego stylu życia. Ale warto podjąć ten wysiłek, ponieważ daje on możliwość wyboru. Człowiek, który umie żyć sam, może również żyć z kimś. Kto natomiast nie potrafi przebywać w swoim własnym towarzystwie jest skazany na związek, w dodatku niekoniecznie taki, który by mu odpowiadał. A częściej będzie on dokładnie taki, jakiego chciałby uniknąć. Nie umiejąc czekać na właściwego człowieka, zwiąże się z kimkolwiek, kiedy tylko pojawi się ku temu najbliższa okazja.

Czy warto żyć samemu? ...Może tak, a może nie. Na pewno jednak warto umieć żyć samemu i dopiero z takim wyposażeniem lepiej decydować o swojej przyszłości. Wszystkich, którzy stają przed taką koniecznością i mieszkają w Łomży lub okolicach, zapraszamy na spotkania Strefy Rozwodu. Do tej pory spotykaliśmy się dość chaotycznie, raz z kilkoma osobami, a czasem tylko jedną. Teraz przyjmujemy zgłoszenia do grupy, którą po jej skompletowaniu z, zamkniemy. Sądzimy bowiem, że właśnie w grupie człowiek otrzyma najwięcej wsparcia i wśród innych również najszybciej wzrasta. Grupa będzie się spotykać w łomżyńskim Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego. Chętnych prosimy o kontakt. Zapraszamy.

Tomasz Czyżewski  11-05-11

Ilustracja: Skopas, fragment fryzu z grobowca Mauzolosa, "Walka Greków z Amazonkami", 353 pne.

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u