psycholog ostrów mazowiecka

Pomoc psychologiczną można znaleźć nie tylko w Ostrowi Mazowieckiej

Potrzebujący pomocy psychologicznej mieszkańcy takich miast jak Ostrów Mazowiecka czy okolicznych miejscowości bardzo często zdarza się, że znajdują wsparcie w innym mieście. Nie chcą by otoczenie, w którym żyją przez przypadek choćby domyśliło się ich niełatwej sytuacji życiowej. To absolutnie zrozumiałe. W łomżyńskiej Pracowni Dialogu jest gwarancja, że otrzymają tak niezbędną dyskrecję.

Kilka wizyt u psychologa to może być za mało

W pewnych okolicznościach psycholog bywa niezastąpiony, co nie oznacza, że akurat w leczeniu problemów psychicznych lub jakiegoś załamania. Warto pamiętać, że zawód psychologa obejmuje szeroką problematykę społeczną, także w mieście Ostrów Mazowiecka. Trudności psychiczne to domena zaledwie niewielkiego ułamka psychologów klinicznych. Pozostali zajmują się znajdywaniem najlepszych dla firmy pracowników, szkolą, w jaki sposób być przekonującym wobec klienta, zbadają myśliwych lub kierowców, są biegłymi w sądzie lub motywują sportowców wyczynowych, pozostali zajmują się naszymi dziećmi, itd. Wiedzą psychologiczną można się posługiwać w najróżniejszych sferach życia. Wzmiankowany psycholog kliniczny jest szkolony w odpowiednim diagnozowaniu ludzi doświadczających kłopotów psychicznych, np. przygotowanymi testami. Specjalista, udzieli na pewno pomocnych wskazówek, które jednak sytuacji na dłuższą metę nie rozwiążą. Dlaczego?

Kiedy pojawia się życiowy problem, człowiek poszukuje przez jakiś czas rozwiązań po swojemu. Jeśli nic nie skutkuje, zaczyna bardzo powoli godzić się z bezradnością. Na koniec bierze pod uwagę przybycie do psychologa. I kiedy już osoba z miasta takiego jak Ostrów Mazowiecka stanie na progu gabinetu psychologicznego, żywi nierealne wprost marzenie, że otrzyma coś jakby schemat obsługi swojej psychiki. To nie może zadziałać.

Problemy psychologiczne mieszkaniec miasta Ostrów Mazowiecka może rozwiązać psychoterapią

W problemach psychicznych lub życiowych najbardziej efektywnie pomaga psychoterapia. Zwykle ludzie- mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej także - mają problemy nie z tego powodu, że brakuje im informacji. Wewnętrzne trudności wynikają z określonego położenia egzystencjalnego, a zwykle z doświadczeń z okresu dzieciństwa. Żeby przerwać swoje trudności, trzeba te przeżycia odkryć i je przepracować. Nie wiedza tu się liczy (choć jest ważna), ale człowiek i jego wnętrze. Przyglądając się sobie, można wybrać to, co najbardziej odpowiednie, a przykre dolegliwości ustępują. Znajdująca się w impasie lub doświadczająca trudności psychicznych osoba, bardziej wymaga odkrycia samego siebie, niż nauki psychologicznej.

Psycholog nie zastąpi psychoterapii, którą proponujemy także mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej

Tomasz Czyżewski

 

Tagi: psychoterapia Łomża, pomoc psychologiczna Łomża

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u