psycholog8

NIe tylko psycholog- Zambrów udzieli pomocy

Potrzebujący rozwiązania swojej trudnej sytuacji życiowej lub psychologicznej mieszkańcy takich miast jak Zambrów lub okolicznych miejscowości, nierzadko zwracają się o pomoc w sąsiednim mieście. Nie chcą by środowisko, gdzie żyją, plotkowało o ich trudnościach i taka postawa nikogo nie dziwi, mimo że każdy podejmujący się pomosy psycholog. powinien zapewnić dyskrecję. W Pracowni Dialogu w pobliskiej Łomży ktoś przeżywający trudności może powierzyć swoją niełatwą sytuację, licząc na całkowitą poufność.

Wizyty w gabinecie psychologa mogą być niewystarczające 

Czasem nie sposób psychologów zastąpić, a jednak nie w przypadku terapii zaburzeń psychicznych ani problemów rodzinnych. Trzeba zwrócić uwagę, że psycholog zajmuje się wieloma kwestiami społecznymi, obecnymi także w mieście Zambrów. Problemy psychiczne to domena niewielu jedynie psychologów, zwanych klinicznymi. Kolejni rekrutują najlepszych dla firmy pracowników, uczą jak być najbardziej przekonującym, przebadają przyszłych kierowców, mogą być biegłymi sądowymi lub jak kogoś zmotywować, inni udzielają wsparcia po katastrofie naturalnej, itd. Mądrość psychologiczna może służyć w przeróżnych płaszczyznach życia. Natomiast wymieniony psycholog kliniczny to profesjonalista przeszkolony w należytym diagnozowaniu ludzi przeżywających problemy psychiczne, np. poprzez odpowiednio dobrane testy. Psycholog może podać kilka instrukcji, które okażą się pomocne, ale problem w rzeczywistości nie będzie rozwiązany. 

Zwykle człowiek poszukuje przez długi okres wyjścia z trudnej sytuacji po swojemu. Kiedy nic nie skutkuje, powoli przyznaje się do bezradności. Ten proces trwa dłuższy okres, bo nie jest to świadomość przyjemna. I kiedy nie ma już wyjścia, bierze pod uwagę odwiedziny u psychologa, co nie znaczy, że szybko tam dojdzie. Koniec końców, ów ktoś, choćby z miasta Zambrów, uda się do psychologa z nieuzasadnionymi marzeniami, wierząc, że otrzyma coś jakby przepis do obsługi swojej osoby. To jednak nie mogło zadziałać.

Psychoterapia też jest formą pomocy psychologicznej

W dolegliwościach psychicznych, rodzinnych i małżeńskich faktyczną ulgę przynosi dopiero psychoterapia. Prawie wszyscy- mieszkający w Zambrowie i okolicy również - mają trudności nie z tego powodu, że nie mają odpowiednich wiadomości. Wewnętrzne kłopoty wynikają z określonej sytuacji egzystencjalnej. Aby móc pokonać trudności, należy się jej uważnie przyjrzeć. Chodzi więc nie o przekazanie informacji, lecz dogłębne zrozumienie osoby. Poznając swoje wnętrze będzie mogła wybierać bardziej adekwatnie, a trudności, które tak ją utrudziły, znikną. Będąca w głębokim kryzysie i psychicznie często załamana osoba, prędzej powinna zrozumieć siebie, niż człowieka w ogóle.

Porada psychologa nie może zastąpić rzetelnej psychoterapii.

Tomasz Czyżewski

Tagi: psycholog Łomża, psychoterapia Łomża, pomoc psycholog. Łomża

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u