psycholog ostroleka

Pomocy psychologicznej można szukać nie tylko w Ostrołęce

Zwracający się o pomoc mieszkańcy takich miast jak Ostrołęka lub innych miejscowości, często postanawiają znaleźć wsparcie w innym mieście. Nie chcą by ich otoczenie - sąsiedzkie, pracownicze, czy środowiskowe -przez przypadek odkryło, że przeżywają jakieś trudności. W łomżyńskiej Pracowni Dialogu nie muszą się tego lękać, otrzymując gwarancję poufności.

Parę spotkań z psychologiem może niewiele zmienić

Praca psychologa, także w takim mieście jak Ostrołęka, jest nie do zastąpienia, ale niekoniecznie w przypadku terapii zaburzeń psychicznych lub innego kryzysu. Albowiem zawód psychologa dotyczy wielu problemów społecznych. Trudnościami psychicznymi zajmuje się zaledwie niewielki ułamek psychologów, zwanych klinicznymi. Inni rekrutują najlepszych dla firmy pracowników, jak pozyskiwać ewentualnych klientów, sprawdzą operatorów wózków widłowych, mogą też być biegłymi na rozprawie sądowej albo motywować sportowców, inni opiekują się uczniami w szkole, itd. Wspomniany psycholog kliniczny jest zaś przeszkolony w należytym diagnozowaniu osób przeżywających trudności psychiczne, np. poprzez odpowiednie testy. Specjalista może też udzielić kilku ważnych wskazówek, które mogą pomóc, aczkolwiek sytuacja na dłuższą metę nie musi się zmienić. Z jakiego powodu?

Psychoterapia to inna forma pomocy psychologicznej, także dla mieszkańców Ostrołęki

Kłopoty psychiczne i relacyjne leczy przede wszystkim psychoterapia. Ludzie- mieszkańcy miasta Ostrołęka również- mają kłopoty nie z tego powodu, że nie posiadają wiedzy psychologicznej i w związku z tym błądzą. Psychiczne problemy wynikają bowiem z określonej sytuacji w życiu. Aby przerwać swoje problemy, należy do do tych doświadczeń dotrzeć i je zrozumieć - w istocie zrozumieć samego siebie. Dopiero odkrywając swoje wnętrze, człowiek potrafi lepiej sobie radzić. Będąca w impasie wewnętrznym lub doświadczająca problemów psychicznych osoba, potrzebuje zrozumieć samego siebie, a nie posiąść wiedzę psychologiczną.

Wiedza psychologiczna to nie to samo, co psychoterapia.

Tomasz Czyżewski

 

 

Tagi: psychoterapia Łomża, pomoc psychologiczna Łomża

Share on Facebook

Loading

Znajdź nas na facebook'u